top of page

Pakalpojumi

Psihologa konsultācijas

jauniešiem un pieaugušajiem

Esmu apkopojusi tēmas, ar kurām sanācis visbiežāk strādāt:

 • Emociju pārvaldība – bailes, bēdas, dusmas, vainas apziņa u.c.

 • Prieks, laime, gandarījums;

 • Ikdienas stress un ko ar to darīt?

 • Nomāktība, depresija;

 • Trauksme;

 • ​Bērnības pārdzīvojumi un to ietekme uz pieaugušā dzīvi; 

 • Iekšējā bērna dziedināšana;

 • Attiecības ģimenē;

 • Bērnu emocionālā audzināšana;

 • Pašapziņas jautājumi;

 • Attiecības ar kolēģiem, studiju biedriem, draugiem;

 • Laika menedžments;

 • Motivācija;

 • Eksistenciāli jautājumi (sapņi, mērķi, jēga, ticība u.c.);

 • Dažādi ar darba dzīvi saistīti jautājumi, tai skaitā darba atrašana un izvēle.

Savā praksē pielietoju kognitīvi beheiviorālās terapijas metodes, mākslas terapijas metodes, dažādas koučinga metodes u.c.

Konsultatīvais psihologs klientam sniedz psiholoģisku palīdzību, tostarp kā risināt visdažādākās ikdienas problēmas, sniedzot atbalstu personiskajā, attiecību, darba, karjeras vai izglītības jautājumos, kā arī palīdz pārvarēt situācijas, kas prasa jaunus resursus, veicinot personības attīstību, piemēram, tādās situācijās kā šķiršanās, zaudējumi, personības krīzes, karjeras izvēle, sarežģījumi attiecībās, starppaaudžu konflikti, atkarības problēmas, grūtības iekļauties kolektīvā / grupā, adaptācijas grūtības dzīves pārmaiņām u.c. Tas ir daudzlīmeņu darbs ar cilvēka jūtām, domām, uzvedību, aptverot viņa pieredzi, tagadni un nākotni, ar mērķi sniegt psiholoģisku informāciju, atbalstīt un palīdzēt klientam saprast viņa dzīves telpā notiekošo un sasniegt izvirzīto mērķi, pamatojoties uz apzinātu izvēli emocionālu vai ar savstarpējām attiecībām saistītu problēmu risināšanā, kā arī aktivizēt klienta resursus. Konsultatīvie psihologi sniedz psiholoģisku palīdzību cilvēkiem, kas pārdzīvo fiziskas, emocionālas problēmas, lai uzlabotu viņu labklājības izjūtu, samazināt distresa līmeni un atrisināt krīzes, veicinātu grupām uzlabot grupas dalībnieku personisko funkcionēšanu un starppersonu attiecības.

Maksa par konsultāciju (50 min.) - EUR 45

Psihologa konsultācijas

Konsultācijas par profesijas izvēli vai maiņu jauniešiem un pieaugušajiem.

Konsultēju jauniešus un pieaugušos par karjeras jautājumiem nu jau 10 gadus. Tā kā līdz tam vairāk kā 10 gadus esmu pavadījusi personāla vadības jomā, skatījums no šīs perspektīvas man ir ļoti palīdzējis, konsultējot visos ar darba dzīvi saistītajos jautājumos. Arī šobrīd ar lielu interesi sekoju līdzi aktualitātēm personāla vadības jomā, tai skaitā tam, kas saistīts ar personāla atlasi un darba tirgus prognozēm. Arī aktuālajam X, Y, Z, A paaudžu raksturojumam mācībās un profesionālajā dzīvē.

Piedāvāju profesionālu personības novērtēšanas testu Career Direct®, kurš izveidots ar mērķi noteikt personībai un intersēm atbilstošākās profesijas.

Testa izpildei vajadzīga apmēram 1 stunda. To var pildīt sev ērtā vietā un laikā, jo tests ir pieejams tiešsaistē. Testam seko apjomīga atskaite par personības īpašībām, kuras visbiežāk ir svarīgas profesionālajā dzīvē, un personībai interesējošo nozaru apkopojums. Atskaite jau piedāvā vairākus konkrētus profesiju variantus, pamatojoties uz atbildēm testā. Pēc testa izpildes tiekamies konsultācijā, kuras laikā izrunājam testa rezultātus, kā arī sniedzu rekomendācijas no savas puses.

Esmu sertificēts konsultants darbam ar Career Direct® sistēmu kopš 2012.gada. Tā kā pati piedalījos testa latviskās versijas veidošanā, viegli "lasu" testa rezultātus un skaidroju tos. Līdz šim nācies strādāt ar dažādiem personības testiem, un Career Direct® vērtēju kā ļoti labu  karjeras lēmumu pieņemšanai. 

Kad kādreiz stāstu, ka palīdzu cilvēkiem pieņemt ar profesiju saistītus lēmumus, cilvēki bieži mēdz teikt : “Man pie Tevis jāaiziet”, bet bieži tā arī neatnāk. Bet daudziem noderētu, patiešām. Reizēm viena saruna ir bijusi pietiekami, lai saprastu, kā rīkoties. Piemēram, meitene vēlas mainīt profesiju un lūdz, lai palīdzu atrast piemērotāku. Drīz vien konstatējam, ka cita profesija nebūt nav vajadzīga, vienkārši ir bailes tajā pašā iet ārpus komforta zonas. Vai nevar pieņemt lēmumu, jo spiediens no visām pusēm ir pārāk liels. Un protams, bieži pietrūkst drosmes. Ja šādas nianses atpazīst un ierauga”, tad lēmumu pieņemt mēdz būt vieglāk.  

Maksa par konsultāciju (1 ha) - EUR 45.

Maksa par Career Direct® testu - EUR 20.

Maksa par testu un konsultāciju kopā - EUR 65.

Karjeras konsultācijas

Kas ir koučings?

​Koučings, paskaidrojot to īsi un konkrēti, palīdz cilvēkiem veidot un paplašināt savas dzīves vīzijas, veidot pārliecību par sevi, atraisīt potenciālu, attīstīt spējas un spert praktiskus, konkrētus soļus, lai sasniegtu savus mērķus.

 

Piedāvāju īsu koučinga definīcju, kura, manuprāt, ļoti precīzi paskaidro tā būtību: Koučings ir metode, kas palīdz indivīdiem un grupām virzīties no vietas, kur viņi ir, uz turieni, kur vēlas būt.
(G.R.Collins, 2002).

Ar ko koučings atšķiras no citām, līdzīgām praksēm?

Karjeras koučingā lielākā uzmanība tiek pievērsta profesionālās dzīves jomai.

Protams, ka tā ir cieši saistīta ar pārējām, un karjeras koučings netiek atrauts no visas pārējās dzīves. Tomēr karjeras koučinga ietvaros visvairāk risinām konkrētajam cilvēkam aktuālo profesionālajā jomā. Šie jautājumi ir būtiski gandrīz visas dzīves garumā. Profesijas izvēle parasti ir aktuāla skolēniem un studentiem. Vēlāk dzīvē – kāds vēlas profesionālu piepildījumu, izaugsmi vai vairāk ienākumu. Citiem, gluži pretēji, ir sapnis samazināt darba slodzi, stresu, atbildību. Gluži bieži māmiņām pēc bērniņa ienākšanas ģimenē ir jautājumi par to, kā turpināt profesionālo dzīvi. Itin bieži pārmaiņas karjerā vēlas cilvēki ap 40. Daļa profesionālo mērķu sasniegti, vai arī ir skaidrs, ka ātri vien gribētos profesionālajā dzīvē kaut ko mainīt. Ko darīt? Kas īsti ir tas, kas man vislabāk padodas, kas nē, un ko es patiešām gribu? Jautājumus par to, kas tad ir manas dzīves aicinājums, cilvēki risina dažādos vecuma posmos. Uz to atrast atbildes ir tiešām pietiekami sarežģīti. Karjeras koučs ir profesionālis, kurš var palīdzēt.

Esmu sertificēta personības izaugsmes trenere jeb koučs kopš 2012. gada. Sertifikāts iegūts ICF Latvija (International Coach Federation). 

Maksa par koučinga sesiju (1,5 ha) - EUR 55.

Koučings
bottom of page