top of page

Īstermiņa terapija

Reizēm cilvēki saka, ka gribētu iet terapijā, bet tam šobrīd nav laika un naudas. Gribētos iedrošināt tos, kas vēlētos apmeklēt psihologu, bet nevar saņemties līdzīgu iemeslu dēļ. Es savā praksē pielietoju dažādas tehnikas atkarībā no tā, kas klientam vajadzīgs, un viena no tām ir īstermiņa uz risinājumiem balstītā terapija, kas paredz 6-8 konsultācijas. Citēšu kādu savu klienti: “Man likās, ka vajadzēs ilgu terapiju, citi iet terapijā ilgus gadus, un es arī tam ilgi briedu. Bet patiešām, es taču esmu emocionāli vesels cilvēks, man pa lielam viss kārtībā, ir tikai kādas lietas, kas traucē un ko gribas labāk saprast. Man prieks, ka es atnācu, esmu labāk sapratusi sevi un to, ko varu mainīt!”


Kā to skaidro viens no pasaules līderiem šīs terapijas attīstībā un pielietošanā Gajs Šenans (Guy Shennan): “Uz risinājumiem balstītā terapija ir pozitīvs, radošs, klientu respektējošs un efektīvs veids, kā palīdzēt cilvēkiem veikt kādas izmaiņas savā dzīvē”. Terapeits pieņem, ka kaut kas no tā, ko vēlaties, jau notiek, un ka Jums ir vajadzīgie resursi un spējas virzīties uz to, kāds vēlaties būt vai kādas izmaiņas vēlaties redzēt savā ģimenē, darbā u.c. Terapijā fokusējamies uz klienta cerībām, un to, kādu viņš vēlētos redzēs savu dzīvi, nevis uz “problēmu”, kuru viņš negrib. Tā sakot, “savs laiks skumt”, un savs laiks “celties un kalnus gāzt”. Nu labi, ne jau tā ka uzreiz kalnus, bet noteikti maziem solīšiem ir iespējams veidot savu dzīvi priecīgāku un laimīgāku.

Manuprāt, arī šajā ārkārtas situācijā, kad, kā teica kāda mana paziņa “stress cilvēkiem nāk jau pa matiem ārā”, ko mēs varam darīt – palikt cerībā un ticībā, ka viss būs labi un ka es tikšu galā! Lai mums visiem izdodas!

Kommentare


bottom of page